Wisła Kraków w żałobie. Nie żyje „najwierniejsza z wiernych”

Julia Kmiecik zmarła w wieku 91 lat (fot. YT/Wisła Kraków)

W czwartek w wieku 91 lat zmarła Julia Kmiecik, mama najskuteczniejszego w historii piłkarza Wisły Kraków Kazimierza Kmiecika i najwierniejsza kibicka Białej Gwiazdy. Wiślacka część Krakowa pogrążona jest w żałobie.

Reprezentacja Polski nie przyjedzie do Arłamowa

Gdzie do przyszłorocznych mistrzostw Europy będzie przygotowywać się reprezentacja Polski? Tego jeszcze nie wiadomo. Na pewno nie będzie to...

zobacz więcej

Dzisiaj o godz. 20.30 Wisła mierzy się przy Reymonta z Piastem Gliwice w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Przed Strefą Kibica zostanie wystawiona fotografia Julii. Kibice będą mogli zapalić tam znicze.

Pamięć po mamie znakomitego niegdyś piłkarza, a teraz jednego z asystentów Macieja Stolarczyka uczczą także piłkarze, którzy na rozgrzewkę wybiegną z czarnymi opaskami. Mecz z Piastem rozpocznie się od minuty ciszy.

Na czym polegała jej wyjątkowość? Niemal całe życie spędziła z Białą Gwiazdą. Od 51 lat nie opuściła żadnego rozgrywanego w Krakowie meczu Wisły. – Odkąd Kaziu gra w Wiśle, nie opuściłam żadnego meczu. Gdy byłam młodsza jeździłam za Wisłą na wyjazdy. Byłam w Opolu, Mielcu, Chorzowie. Jak miał 14 lat, to musieliśmy się zgodzić, żeby z reprezentacją mógł pojechać do Francji. Zwiedził kawał świata. Do dziś mam od niego prezent. Wódkę z wężem, którą przywiózł mi z Korei – wspominała w wywiadzie udzielonym portalowi lovekrakow w 2016 roku.

Uroczystości pogrzebowe śp. Julii Kmiecik rozpoczną się w sobotę, 19 października, o godzinie 14, w kościele parafialnym w Strumianach. Po mszy św. nastąpi odprowadzenie zmarłej na cmentarz.

źródło:
Zobacz więcej