RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Fałszywe banknoty na lotnisku w Balicach. Zatrzymano Australijczyka

Dwa dni wcześniej mężczyzna odwiedził inny kantor, również na terenie lotniska (fot. Shutterstock/Piotr Opoka)

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali obywatela Australii, który na lotnisku w Balicach wymienił imitację banknotu na polskie złote. W drugim kantorze już mu się to nie udało. 41–latek został zatrzymany i odpowie za oszustwo.

Policja szuka sprawców napadu na kantor. Ukradli nawet 3 mln zł

Policjanci z Olsztyna szukają sprawców napadu na kantor w centrum miasta. Do zdarzenia doszło prawie przed tygodniem, ale dopiero teraz...

zobacz więcej

41-letni Australijczyk próbował wymienić fałszywy banknot w kantorze na Balicach. Pracownica kantoru wezwała jednak policję. W bagażu mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze 73 imitacje banknotów 200-hrywnowych oraz 79 imitacji banknotów 100-dolarowych oznaczonych jako „suvenir”.

Dwa dni wcześniej mężczyzna odwiedził inny kantor, również na terenie lotniska. Tam udało mu się wymienić na złotówki jeden z fałszywych 200-hrywnowych banknotów, wmieszany między autentyczne ukraińskie banknoty o różnych nominałach.

41-latek usłyszał dwa zarzuty usiłowania i dokonania oszustwa (art.286 § 1 kk i art. 13 § 1 w zw. z art. 286 § 1 kk), do czego się przyznał. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli od podejrzanego autentyczną gotówkę w kwocie 400 dolarów.

Za oszustko grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej