„Zmiana przywództwa jest potrzebna”. Mucha chce jak najszybszych wyborów w PO

Cały czas walczyliśmy z kimś, a powinniśmy byli walczyć „o coś” – ocenia kampanię KO Joanna Mucha (fot. PAP/Paweł Supernak)

Wynik Koalicji Obywatelskiej w niedzielnych wyborach parlamentarnych nie jest zadowalający; osiągnęliśmy go nie dzięki kampanii, ale pomimo jej – powiedziała posłanka PO Joanna Mucha, wybrana z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Jej zdaniem potrzebna jest zmiana przywództwa w Platformie, a wybory na przewodniczącego partii powinny odbyć się jak najszybciej.

„Młode wilki” wracają. Schetyna przed starciem z opozycją wewnątrz PO

Choć od przegranych dla Koalicji Obywatelskiej wyborów minęło zaledwie kilka dni, Grzegorz Schetyna stoi przed kolejną batalią – zaplanowanymi na...

zobacz więcej

O tym, że wybory parlamentarne można było wygrać, Joanna Mucha – jak zapewnia – mówi od pierwszego dnia po głosowaniu.

– Osiągnęliśmy ten wynik nie dzięki kampanii, którą prowadziliśmy, ale pomimo jej. (…) Cały czas walczyliśmy z kimś, a powinniśmy byli walczyć „o coś” – stwierdziła posłanka. Dodała, że to „ten podstawowy brak, który obserwowaliśmy w tej kampani”.

Kto jej zdaniem odpowiada za wyborczą przegraną? – To rozliczenie jest do przeprowadzenia wewnątrz partii – odpowiada i dodaje, że w Platformie potrzebna jest zmiana lidera.

Pitera: Jeśli Schetyna nie odejdzie, będzie rozłam

Jeśli Grzegorz Schetyna nie straci władzy w partii, zapewniam, że w klubie będzie rozłam – oświadczyła Julia Pitera. W opinii byłej europosłanki...

zobacz więcej

– Ja tego w żaden sposób nie ukrywam, już już kilkukrotnie mówiłam w ostatnich dniach, że zmiana przywództwa jest potrzebna, a w każdym razie weryfikacja – powiedziała Mucha.

Oceniła, że do wyborów stanie obecny przewodniczący ugrupowania Grzegorz Schetyna. Jak podkreśliła, wybory wewnątrz PO powinny odbyć się jak najszybciej.

Kadencja Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu 2020 r., na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi.

– Powinniśmy ten cykl przeprowadzić tak, żeby w styczniu mieć już nowego przewodniczącego – podkreśliła Mucha; posłanka nie ukrywa, że swojego głosu nie odda na Schetynę, a raczej na jego kontrkandydata.

– Jeżeli Platforma się teraz nie zreformuje i nie zmieni, to stworzy przestrzeń do tego, żeby kolejne wybory wygrała Lewica – stwierdziła.

źródło:
Zobacz więcej