Szczerski: Polska w Radzie Praw Człowieka ONZ to kolejny międzynarodowy sukces

Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ w czwartek (fot. REUTERS/Denis Balibouse)

Kolejny międzynarodowy sukces Polski – ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, odnosząc się do wyboru Polski do Rady Praw Człowieka ONZ. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z prezydentem zabiegali o ten wybór, znów pokazaliśmy, że jesteśmy skuteczni – dodał.

Polska wybrana do Rady Praw Człowieka

Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ na lata 2020-22, uzyskując 124 głosy. Jak zapowiada polski MSZ, „członkostwo w Radzie Praw...

zobacz więcej

Rada Praw Człowieka odpowiada za promowanie i ochronę praw człowieka na całym świecie. Jest organem działającym w ramach systemu Narodów Zjednoczonych. Tworzy ją 47 państw, których przedstawiciele pracują przez cały rok w Biurze ONZ w Genewie.

Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ w czwartek. Będzie w niej zasiadać przez dwa lata od 1 stycznia 2020 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ wybrało w tajnym głosowaniu także 13 innych nowych członków Rady.

„Kolejny międzynarodowy sukces Polski! Polska wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ .Po pracach w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, rozpoczniemy nowe zadania. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z Prezydentem RP zabiegali o ten wybór. Znów pokazaliśmy że jesteśmy skuteczni!” – napisał w piątek rano na Twitterze Szczerski.

źródło:

Zobacz więcej