Elektroniczny różaniec ma zachęcić młodzież do modlitwy

Gadżet składa się z 10 czarnych paciorków z agatu i hematytu oraz metalowego krzyża z wbudowanym czujnikiem ruchu (fot. erosary.clicktoprayerosary.org)

Powiązana z oficjalną papieską siecią społecznością Pope’s Worldwide Prayer Network organizacja Click to Pray chce wykorzystać nowe technologie, by zachęcić katolicką młodzież do modlitwy. Mają temu służyć specjalna aplikacja oraz... „e-różaniec”.

1,6 tys. miast Ameryki Północnej wzięło udział w „Łańcuchu Życia”

Mieszkańcy 1,6 tys. miast Stanów Zjednoczonych i Kanady wzięli udział w minioną niedzielę w dorocznym „łańcuchu życia”. To inicjatywa, która...

zobacz więcej

Elektroniczny różaniec opracowała tajwańska firma technologiczna GadgTek. Gadżet składa się z 10 czarnych paciorków z agatu i hematytu oraz metalowego krzyża z wbudowanym czujnikiem ruchu. Urządzenie wycenione na ok. 110 dolarów jest wodoodporne i aktywowane przez wykonanie znaku krzyża – podał serwis BBC.

„E-różaniec” łączy się z aplikacją Click to Pray eRosary przeznaczoną na smartfony z systemem Android lub iOS. Program wspiera trzy różne formuły różańcowe i monitoruje postępy użytkownika w odmawianiu koronki, zawiera także audiowizualne wyjaśnienia dotyczące modlitwy.

Media zwracają uwagę, że to kolejna próba środowisk katolickich, by zwiększyć zaangażowanie wiernych przy pomocy technologii. W zeszłym roku podobną funkcję miała pełnić bezpłatna (ale zawierająca reklamy i opcje zakupów w aplikacji) oparta na lokalizacji gra wzorowana na popularnym „Pokemon Go” pt. „Follow JC Go”.

źródło:

Zobacz więcej