Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Śmierdzące odpady na terenie kopalni. Próbowano je zakopać”

Obecnie trwają czynności wyjaśniające (fot. Twoje Info)

W Zabrzu mogło dojść do nielegalnego wywozu odpadów. Na ulicy Ziemskiej na terenie dawnej kopalni Pstrowski „wysypano jakieś śmierdzące odpady, które chciano zakopać” – poinformował nas czytelnik. Sprawą zajęła się policja.

Tony odpadów jechały z Niemiec. Miały trafić do Małopolski

29 ton odpadów przechwycili dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej podczas kontroli na autostradzie A4. W...

zobacz więcej

„Dziś o godzinie 8 w Zabrzu na ulicy Ziemskiej na terenie dawnej kopalni Pstrowski doszło do wysypania jakiś śmierdzących odpadów, które chciano zakopać. Przyjechała Straż Miejska z Zabrza i zostały spisane osoby wykonujące prace przy zasypywaniu tych odpadów. Z moich obserwacji wynika, że to nie pierwszy raz robiono, nie zdążyłem zrobić zdjęć tych pojazdów ale rejestracje były z Warszawy i Poznania” – poinformował nas czytelnik.

Informację potwierdziła miejscowa policja.

– Obecnie trwają czynności wyjaśniające. Sprawą będzie się dalej zajmować wydział do walki z przestępczością gospodarczą. Wszystko będziemy wyjaśniać – powiedział nam sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Transport odpadów w celu składowania ich w sposób mogący zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powierzchni ziemi uważane jest za przestępstwo przeciwko środowisku.

źródło:
Zobacz więcej