Kidawa-Błońska: Zagłosowałam omyłkowo za uchwałą przeciw pogardzie antykatolickiej

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. PAP/Roman Zawistowski)

W sprawie uchwały dotyczącej potępienia aktów nienawiści i pogardy antykatolickiej zagłosowałam omyłkowo – podkreśliła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO-KO). Wcześniej posłanka poparła w Sejmie przyjęcie uchwały. Kidawa-Błońska poinformowała, że złożyła wniosek o wprowadzenie zmiany w protokole.

Borowski: Mamy dwie potencjalne kandydatury KO na prezydenta

Pojawiają się dwie potencjalne kandydatury Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP; to Małgorzata Kidawa–Błońska i Donald Tusk – podkreślił senator...

zobacz więcej

Za uchwałą potępiającą akty nienawiści i pogardy katolickiej w środę głosowało w Sejmie 282 posłów, 8 było przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu. Przyjęcie uchwały poparło m.in. 11 posłów PO-KO, w tym Małgorzata Kidawa-Błońska. Przeciwko było czworo posłów tego klubu – Katarzyna Lubnauer, Krzysztof Mieszkowski, Monika Rosa i Adam Szłapka; troje posłów się wstrzymało; 137 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Na głosowanie Kidawy-Błońskiej na Twitterze zwrócili uwagę niektórzy dziennikarze. W odpowiedzi parlamentarzystka podkreśliła, że uchwałę poparła przez pomyłkę.

„W tej sprawie zagłosowałam omyłkowo, dlatego złożyłam wniosek do Marszałek Sejmu o wprowadzenie zmiany w protokole” – napisała na Twitterze.

Uchwała głosi, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia wszystkie akty nienawiści i pogardy antykatolickiej i wzywa do ich potępienia wszystkie podmioty życia publicznego: państwa i organizacje międzynarodowe, władze publiczne i ośrodki opinii społecznej.

Poselski projekt uchwały wpłynął do Sejmu 13 czerwca tego roku. Wśród wnioskodawców znaleźli się m.in. Paweł Kukiz, Stanisław Tyszka, Piotr Apel, Tomasz Jaskóła, Jan Klawiter, Łukasz Rzepecki, Tomasz Rzymkowski, Agnieszka Ścigaj czy Elżbieta Zielińska. Pod koniec lipca projekt poparła komisja kultury i środków przekazu.

źródło:
Zobacz więcej