RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Brutalnie zabił psa. Chce dobrowolnie poddać się karze

Mieszkaniec gminy Grodków, który w brutalny sposób zabił swojego psa, usłyszał prokuratorskie zarzuty – poinformowała Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze roku więzienia.

Poszedł do lasu na grzyby i nie wrócił. Policja szuka 40-latka

Policjanci z Bartoszyc poszukują 40-letniego mieszkańca Parkoszewa w województwie warmińsko-mazurskim. Sławomir Pożarycki wyszedł z domu w...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem w Grodkowie. Policjantów wezwała kobieta, która znalazła powieszonego na drzewie psa.

Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić personalia właściciela zwierzęcia. Był nim 35-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

W momencie zatrzymania podejrzany był pijany. Przyznał się do winy i wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował dla siebie rok pozbawienia wolności i 10 letni zakaz posiadania zwierząt.

Zgodnie z zapisami Kodeksu karnego za zarzucany mężczyźnie czyn grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd, który może wydać wyrok inny niż wnioskowany przez podejrzanego.

źródło:
Zobacz więcej