RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Oszust obiecywał ofiarom wspólną przyszłość. Wpadł przez zakonnicę

43-latek usłyszał już 51 zarzutów. Zdaniem śledczych to nie koniec (fot. Policja opolska)
43-latek usłyszał już 51 zarzutów. Zdaniem śledczych to nie koniec (fot. Policja opolska)

Najnowsze

Popularne

Śledczy publikują wizerunek 43-letniego Piotra Klemczaka z domu Pacocha i szukają ofiar oszusta. Dotąd ustalono, że od 13 osób wyłudził około miliona złotych. – Udawał wojskowego, komornika, przedsiębiorcę zajmującego się obrotem miedzią albo detektywa – mówi portalowi tvp.info prok. Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. Na cel sprawca brał gównie kobiety.

Wmówił kobiecie, że jej oszczędności są zagrożone. Przelała je na podane konto

80 tys. zł straciła mieszkanka powiatu brzeskiego w Małopolsce, której oszust wmówił, że jej oszczędności bankowe są zagrożone. Kobieta założyła...

zobacz więcej

Klemczak wpadł w ręce policji w czerwcu tego roku, po tym jak z kasy Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim zniknęło pół miliona złotych. Okazało się, że stała za tym szefująca ośrodkowi zakonnica. Kobieta przekazała pieniądze Klemczakowi.

Wtedy ruszyła lawina. Na jaw wyszło, że 43-latek działał na znacznie szerszą skalę. Szukał głównie kobiet w trudnej sytuacji życiowej.

– Jego metoda: zakładał wejście w bliższą relację. Na tym tle nawiązywała się więź, a wkrótce – oczekiwanie pożyczki – wyjaśnia nam prokurator.

Oszust działał głównie na terenie województwa dolnośląskiego i Opolszczyźnie.

– Ale z uzyskanych przez nas informacji wynika, że szukał ofiar na terenie całego kraju – mówi portalowi tvp.info podinsp. Marzena Grzegorczyk z KWP w Opolu.

Atakował kobiety w Bydgoszczy. Sam przyszedł na policję

Mężczyzna zaatakował dwukrotnie. W lipcu próbował dotykać młodą kobietę, a w sierpniu rozebrał się przed nastolatkami. Za każdym razem udało mu się...

zobacz więcej

Przedstawiał się jako Robert Kuczera, Jacek Kotowicz oraz Klimek lub Klimczak. Podawał się za detektywa, przedsiębiorcę, biznesmena rozkręcającego interes, wojskowego a nawet komornika. Często jako swój adres zamieszkania podawał Szczecin. Zmieniał również swój wizerunek.

Na cel brał także osoby starsze. Wyłudził około miliona złotych. Śledczy ustalili, że działał w ten sposób od 2013 r. Kilka miesięcy wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa.

W tej chwili przebywa w areszcie. Usłyszał 51 zarzutów na szkodę 13 osób. Ale policja podejrzewa, że ofiar jest więcej, dlatego publikuje jego wizerunek i prosi o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

43-latek przyznał się do pożyczek; twierdzi jednak, że miał zamiar je zwrócić.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej