Borowski: Mamy dwie potencjalne kandydatury KO na prezydenta

Kandydat Koalicji musi pojawić około grudnia, by była szansa na zbudowanie wokół niego poparcia (fot. PAP/Paweł Supernak)

Pojawiają się dwie potencjalne kandydatury Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP; to Małgorzata Kidawa–Błońska i Donald Tusk – podkreślił senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski.

Sasin: Kibicuję Grzegorzowi Schetynie, żeby dalej był liderem

– Kibicuję Grzegorzowi Schetynie, żeby dalej był liderem, bo faktycznie, jako lider się nie sprawdził w tej ostatniej kadencji – powiedział w...

zobacz więcej

– Jeśli chodzi o KO, to nazwiska (kandydatów na prezydenta) biegają dwa. Jest to Kidawa–Błońska i Tusk. Ale co się z tego wykluje, to zobaczymy. Za chwilę zaczną się liczne sondaże, które będą mieszać – zaznaczył Borowski pytany w telewizji Onet.pl.

Według niego kandydat Koalicji musi pojawić się jak najszybciej – około grudnia, by była szansa na zbudowanie wokół niego poparcia. W jego opinii partie opozycyjne powinny wystawić takich kandydatów, by mieli oni ewentualnie szansę na poparcie wyborców partii opozycyjnych w II turze wyborów.

– Przede wszystkim myślę, że w I turze to nie będzie jeden kandydat. Myślę, że każde ugrupowanie wystawi swojego. Rzecz tylko w tym, by ci, którzy mają szansę przejść do II tury, byli takimi, którzy ewentualnie zyskają poparcie pozostałych. Żeby to nie byli tacy, którzy odstręczą wyborców. To jest przeciwskuteczne – podkreślił Marek Borowski.

źródło:
Zobacz więcej