Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Bartoszewski o proteście pod oknem papieskim: Niestosowne przedstawienie

– Można krytycznie oceniać postępowanie księdza arcybiskupa Jędraszewskiego w wielu wypadkach. Widzę powody do krytyki niektórych jego wypowiedzi. Natomiast jest rzeczą niestosowną, żeby robić takie przedstawienia właśnie w rocznicę wyboru Jana Pawła II – powiedział Władysław Teofil Bartoszewski. Poseł PSL w programie „Kwadrans polityczny” skomentował w ten sposób wiec, jaki urządzili pod oknem papieskim w Krakowie przeciwnicy projektu „Stop pedofilii”.

Profanacja rocznicy – dyskoteka LGBT pod oknem papieskim [WIDEO]

Hałaśliwa dyskoteka pod oknem papieskim na Franciszkańskiej – tak środowiska LGBT w Krakowie „uczciły” 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na...

zobacz więcej

Polityk ludowców komentował w TVP 1 „taneczny protest” przeciwko arcybiskupowi Jędraszewskiemu, który pod oknem papieskim na Franciszkańskiej zorganizowały środowiska LGBT.

Poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski uważa, że można krytycznie oceniać postępowanie księdza arcybiskupa w wielu wypadkach.

– Widzę powody do krytyki niektórych jego wypowiedzi. Natomiast jest rzeczą niestosowną, żeby robić takie przedstawienia właśnie w rocznicę wyboru Jana Pawła II dlatego, że ten wybór zapoczątkował zmiany ustrojowe w Polsce. Nie mielibyśmy Solidarności w 1980 r., gdyby papież nie został wybrany w 1978 i nie przyjechał do nas w 1979 r. To jest niewłaściwe – stwierdził gość programu.

Bartoszewski był też pytany, jak wyobraża sobie współpracę senatorów w nowo wybranej izbie wyższej parlamentu. Zauważył, że w ostatniej kadencji PSL nigdy nie był opozycją totalną. Przypomniał, że ludowcy głosowali razem z rządem np. za ustawami o charakterze socjalnym.

– Znam senatorów PSL, to rozsądni ludzie i na pewno nie będą z zasady głosowali: przeciw. Ale też nie będą za każdym razem głosować „za” – powiedział polityk PSL.

źródło:
Zobacz więcej