Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Rzecznik PO: Zarząd określił cztery kroki politycznej aktywności partii

Czwarty krok to wybory przewodniczącego PO (fot. PAP/Paweł Supernak)

Wybór władz Senatu, wybór władz klubu Koalicji Obywatelskiej, kandydat na prezydenta, wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej – to cztery kroki politycznej aktywności PO, które określił zarząd partii na posiedzeniu – poinformował dziennikarzy rzecznik partii Jan Grabiec.

Wadim Tyszkiewicz obraża wyborców. „Jestem zażenowana, powinien im służyć”

Jestem zażenowana takimi wypowiedziami senatora, który powinien pamiętać, że mandat sprawuje po to, by służyć ludziom. On obraził osiem milionów...

zobacz więcej

W pierwszej kolejności PO ma zająć się sprawą wyboru marszałka Senatu. Jak podkreślił Grabiec, funkcję tę powinien objąć kandydat opozycji.

– Opozycja ma większość w Senacie, więc w pierwszym kroku będziemy pracować nad powołaniem marszałka i wicemarszałków – zapowiedział.

Za rozmowy z partnerami z PSL, Lewicy i „stroną społeczną” ma w imieniu PO odpowiadać wicemarszałek Senatu kończącej się kadencji Bogdan Borusewicz. Grabiec zapewnił zarazem, że nie eliminuje go to z grona kandydatów na marszałka izby wyższej.

– Kolejny krok to kwestia ukonstytuowania klubu parlamentarnego – zaznaczył rzecznik Platformy, który zauważył, że po wyborach klub ma szerokie spektrum polityczne.

Trzeci krok polityczny to „kwestia ustalenia trybu wyboru kandydata na prezydenta” w przyszłorocznych wyborach.

Wreszcie czwarty krok to wybory przewodniczącego PO. Jak poinformował Grabiec, zarząd uznał, że powinny się one odbyć „w statutowym terminie”, czyli po upływie kończącej się w styczniu kadencji Grzegorza Schetyny.

źródło:

Zobacz więcej