RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Profanacja rocznicy – dyskoteka LGBT pod oknem papieskim [WIDEO]

Miał to być protest przeciw zakazowi propagowania seksu z dziećmi (fot. TT/Andrzej Holinka)

Hałaśliwa dyskoteka pod oknem papieskim na Franciszkańskiej – tak środowiska LGBT w Krakowie „uczciły” 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Pretekstem było pierwsze czytanie projektu ustawy „Stop pedofilii”. Uczestnicy hałaśliwego zgromadzenia pod siedzibą kurii twierdzili że przeszkadza im „pan ksiądz” – chodziło kapłana, który wyszedł do nich z różańcem w dłoni.

Imprezę w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża zorganizowała fundacja Queerowy Maj, związana ze środowiskiem LGBT. Organizatorzy twierdzili, że to protest przeciw inicjatywie „Stop pedofilii”. Chodzi o obywatelski projekt ustawy zakazujący propagowania i pochwalania obcowania płciowego dzieci.

Zdaniem uczestników zgromadzenia penalizacja propagandy pedofilskiej w kształcie zapisanym w obywatelskim projekcie jest równoznaczna z zakazem edukacji seksualnej. Do demonstrantów z różańcem w dłoni wyszedł ks. prał. Andrzej Fryźlewicz, były wieloletni sekretarz ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Jedna z uczestniczących w dyskotece kobiet twierdziła, że „pan ksiądz przeszkadza” zgromadzonym, ale zapewniała, że nie zabrania mu modlitwy. Inni mieli grozić kapłanowi wezwaniem policji. Komentujący zdarzenie internauci wskazywali, że fakt iż przeciw zakazowi pedofilskiej propagandy protestują wyznawcy ideologii LGBT ma swoją określoną wymowę.

Przypominano w tym kontekście 15-letniego Jakuba Baryły, który z krzyżem w ręku próbował zablokować pochód LGBT w Płocku. Po donosie jednej z sympatyzujących z LGBT organizacji rodzinę nastolatka odwiedził kurator sądowy. Plac przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie jest miejscem ściśle związanym z osoba św. Jana Pawła II. Papież Polak spotykał się tu z mieszkańcami Krakowa, zwłaszcza młodzieżą, podczas każdej swojej pielgrzymki. Wierni gromadzili i gromadzą się w tym miejscu przy okazji papieskich rocznic i uroczystości. Szczególnie przejmujące było czuwanie mieszkańców miasta w dniach odchodzenia św. Jana Pawła II do domu Ojca. Tradycje papieskich spotkań z mieszkańcami Krakowa kontynuowali Benedykt XVI i Franciszek.

źródło:
Zobacz więcej