Wadim Tyszkiewicz obraża wyborców. „Jestem zażenowana, powinien im służyć”

Jestem zażenowana takimi wypowiedziami senatora, który powinien pamiętać, że mandat sprawuje po to, by służyć ludziom. On obraził osiem milionów Polaków – wyborców PiS – którym też ma służyć – powiedziała posłanka PiS Joanna Borowiak. W programie „Twój wybór” w TVP3 Warszawa politycy odnieśli się do słów nowego senatora opozycji Wadima Tyszkiewicza o ludzie, który się „upodlił”.

Przyszły senator: Szkoda, że oddane głosy na PiS nie są jawne

„Coś Ty narobiła, Polsko? Naród, który 30 lat temu zrzucił kajdany i zburzył Mur Berliński, teraz sam sobie te kajdany nałożył i się upodlił” –...

zobacz więcej

Były prezydent Nowej Soli – w przeszłości związany z Nowoczesną oraz Platformą Obywatelską – wybrany w niedzielę do Senatu Wadim Tyszkiewicz napisał, że dla wyborców PiS liczy się tylko pełny żłób. „Iluzja trwa. Póki co brzuszki syte, ale niedługo zacznie w nich burczeć. Tylko już wtedy będzie ściana” – napisał.

Parlamentarzysta zapowiada również, że wejdzie na barykady „jeśli demokracja i wolność będą demolowane”. Przyznał, że żałuje, iż głosy oddane na PiS nie są jawne.

„Coś Ty narobiła, Polsko? Naród, który 30 lat temu zrzucił kajdany i zburzył Mur Berliński, teraz sam sobie te kajdany nałożył i się upodlił” – czytamy w jego wpisie.

„Każdy, kto zagłosował za dyktaturą, przeciw wolności i demokracji, każdy kto świadomie sprzedał się za parę złotych, powinien za jakiś czas spojrzeć w lustro, kiedy kurtyna fałszu opadnie, kiedy Kaczyński pokaże prawdziwe swoje oblicze, które ja znam. Wtedy pozostanie Wam tylko wstyd” – napisał Tyszkiewicz dodając, że w samorządzie zdobył już niemal wszystko, ale czas ten etap zamknąć. „Przyszedł czas walki o Polskę” – stwierdził polityk.

Słowa Tyszkiewicza skomentowali w TVP3 Warszawa politycy. Jak mówiła posłanka PiS Joanna Borowiak, wypowiedzi senatora obrażają wyborców, którym ma służyć. – Inwestycja PiS w rodzinę, dzieci, seniorów, emerytów, budowanie solidarnego państwa... nazywanie tego rozdawnictwem, albo wręcz upokorzeniem, jest skandaliczne – mówiła.

– Jaki cel przyświecał Tyszkiewiczowi, skoro ubiegał się o mandat, chciał reprezentować Polaków. Jaki cel mu przyświecał, skoro teraz obraża Polaków. Obraził osiem mln Polaków, którym ma służyć – zaznaczała posłanka. Dalej wskazała, że oczekuje przeprosin z jego strony. – Oczekuję, że przyszły senator przeprosi i zamilknie. Nie wyobrażam sobie, by takim językiem posługiwali się politycy – mówiła.

Z kolei w ocenie Pawła Grabowskiego z Kukiz’15 „tego typu wypowiedzi świadczą o tym, że pewne osoby nie potrafią przegrać z klasą”. Mirosław Suchoń z Nowoczesnej zapytany, czy podpisuje się pod słowami Tyszkiewicza, nie odpowiedział; zmienił temat.

Mimo faktu, że Tyszkiewicz uczestniczył w tzw. pakcie senackim, a wcześniej był związany z PO i Nowoczesną Suchoń powiedział, że senator nie jest związany z żadną partią opozycyjną. Dalej powiedział, że ma szacunek do wyborców i że opozycja wygrała wybory do Senatu.źródło:
Zobacz więcej