RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Finał akcji BohaterON 2019. Gala w Teatrze Narodowym w Warszawie

Finał akcji BohaterON. Powstańcy warszawscy otrzymają listy i kartki wysłane do nich przez Polaków z kraju i zagranicy. W Teatrze Narodowym w Warszawie po raz pierwszy zostaną wręczane też Nagrody imienia Powstańców Warszawskich.

Wyślij kartkę do powstańca. Rusza akcja „BohaterON – włącz historię”

Do 2 października każdy, kto zechce, może wysłać kartkę do powstańca warszawskiego. Trzecia edycja kampanii „BohaterON – włącz historię”, której...

zobacz więcej

Galę Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich zorganizowano w Teatrze Narodowym w Warszawie trwa. Wyróżnienie przyznawane jest za projekty realizowane w 2018 r. promujące historię Polski XX wieku.

W kategorii „Instytucja” Złotego BohaterONa przyznano Instytutowi Pileckiego za całokształt działalności w 2018 r., a w szczególności za rozpowszechnianie indywidualnych świadectw świadków zbrodni w okupowanej Polsce czasów II wojny światowej.

W kategorii „Organizacja Non-Profit” nagrodą główną uhonorowano Fundację Willa Jasny Dom za upamiętnianie ciemnej przeszłości Willi Jasny Dom, a także realizację projektu edukacyjnego Seanse w Jasnej.

Złotego BohaterONa w kategorii „Firma” otrzymało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Firma została uhonorowana za realizowany w 2018 r. projekt „Rachunek wdzięczności” oraz wsparcie działań upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wiceprezes zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Łukasz Kotlewski, odbierając nagrodę, dziękował powstańcom. Podkreślił, że budowanie przyszłości i dbałość o bezpieczeństwo energetyczne nie byłoby możliwe gdyby nie przeszłość, w którą powstańcy się wpisali.

Podczas uroczystości obecni na sali powstańcy warszawscy otrzymali paczki z kartkami i listami wysłanymi do nich przez Polaków z kraju i zagranicy w ramach 4.kampanii BohaterON - włącz historię!

źródło:
Zobacz więcej