RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Więźniowie murem za PO. „Być może liczą, że Schetyna ogłosi amnestię”

Gdyby tylko osadzeni w więzieniach wybierali w niedzielę nowy Sejm, Koalicja Obywatelska miałaby w nim samodzielną większość. – Odsiadujący wyroki liczą być może na to, że jak wygrałaby Platforma Obywatelska, to Grzegorz Schetyna ogłosiłby ogólną amnestię – ironizował w rozmowie z portalem tvp.info poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński.

„Obrzydliwy nieudacznik”. Niesiołowski krytykuje Schetynę

„Największym przegranym tych wyborów jest jednak Grzegorz Schetyna. Ten obrzydliwy (używam łagodnego określenia, żeby nie być posądzonym, że go nie...

zobacz więcej

W areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce Koalicję Obywatelską poparło 59,63 proc. uprawnionych do głosowania. We Wrocławiu, który jest matecznikiem szefa PO Grzegorza Schetyny, KO poparło 49,34 proc. więźniów. Na samego lidera największej partii opozycyjnej głos oddało aż 427 więźniów.

W areszcie na warszawskiej Białołęce PiS zdobył zaledwie 8,5 proc. poparcia.

– Reformując wymiar sprawiedliwości, ścigając przestępców, nie mamy po tej stronie poparcia. Nie dziwi mnie to. To laurka dla nas, że świat przestępczy nie akceptuje polityki Prawa i Sprawiedliwości, która coraz głębiej sięga do kieszeni przestępców. Są z tego coraz większe profity dla społeczeństwa, bo przecież te miliardy, które odebraliśmy, komuś odebraliśmy – mówił nam Mosiński.

Dlaczego więźniowie tak chętnie głosują na KO?

– To dyskusja raczej z pogranicza programów satyrycznych a nie poważnej polityki. Myślę, że tam ta dyskusja powinna się skończyć – stwierdził poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń.

ABW zatrzymała trzy osoby za wyłudzenia VAT o wartości 1,5 mln zł

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy osoby podejrzewane o udział w grupie przestępczej wyłudzającej VAT przy handlu wodą smakową i...

zobacz więcej

Nie wszyscy chcieli rozmawiać o wyjątkowo wysokim poparciu w więzieniach.

–  Nie wiem, co pan chce zasugerować. Nie rozumiem tego pytania. To jest pytanie dla socjologów. Nie jestem socjologiem i nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. To pytanie do analizy socjologicznej – stwierdziła posłanka PO Izabela Leszczyna.

– Koalicja Obywatelska wygrała również we Wrocławiu. Nie tylko wśród więźniów, ale normalni, znakomici ludzie pracujący bardzo ciężko na rzecz naszego kraju, naszej Rzeczpospolitej, oddali głos na Koalicję Obywatelską. Między innymi na mnie, Grzegorza Schetynę, Michała Jarosa – tłumaczył zaskakujące wyniki w więzieniach i aresztach poseł Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej.

Wynikiem PO w zakładach karnych nie jest zaskoczony senator PiS Jan Maria Jackowski.

– Mnie to nie dziwi, ponieważ tradycyjnie w zakładach odosobnienia głosujący od wielu wyborów popierają Platformę Obywatelską. Należałoby się ich zapytać, dlaczego. Myślę jednak, że wnioski są oczywiste – mówił nam senator Jackowski.

źródło:
Zobacz więcej