Raport

Epidemia koronawirusa

Air Canada wprowadza zakaz mówienia do pasażerów „pan” i „pani”

Air Canada wznosi się na wyżyny walki o równość płci. (fot. Steve Russell/Toronto Star/Getty Images)

Linie lotnicze Air Canada zadecydowały, że personel pokładowy ma przestać witać pasażerów słowami „panie i panowie”. W ten sposób chcą pokazać, że są jeszcze bardziej tolerancyjni i otwarci na różnorodność.

Prezes LOT-u: Wstyd przed lataniem to lewicowy absurd

Niektóre zachodnie linie lotnicze zdecydowały się odpowiedzieć na naciski ekologów, którzy domagają się ograniczania liczby lotów. Działania te...

zobacz więcej

Nie jest to jeszcze oficjalne stanowisko, ale nowe zalecenia zostały już rozesłane do pracowników Air Canada. Według wytycznych pasażerowie usłyszą „dzień dobry wszystkim” lub „witamy wszystkich”.

„Chcemy zapewnić integracyjną przestrzeń dla wszystkich, w tym dla osób utożsamiających się z płcią X. Zmiana zostanie odzwierciedlona w instrukcjach pokładowych w ramach naszego zobowiązania do poszanowania różnorodnej tożsamości płciowej i integracji. Poinformujemy cię, kiedy wprowadzić tę zmianę” – napisano w notatce dla personelu pokładowego Air Canada ujawnionej przez gazetę „La Presse” z Montrealu.

To nie pierwsza inicjatywa, w której linie lotnicze zmieniają przepisy, by nie narazić się żadnemu klientowi. Kilka miesięcy temu część przewoźników, m.in. amerykański United Airlines i włoski Air Italy, zmieniła swoje formularze do rezerwacji biletów i odprawy.

Gdy potencjalny pasażer wybiera płeć w systemie, może zaznaczyć „F” (female, czyli kobieta), „M” (male, czyli mężczyzna) oraz „X” – dla wszystkich, którzy twierdzą, że są innej płci.

źródło:
Zobacz więcej