RAPORT

Pogarda

Opiekun uczy chłopca wulgaryzmów, wskazuje na prezesa PiS. „To jest stary ch***”

Najnowsze

Popularne

W sieci pojawiło się nagranie, na którym kilkuletnie dziecko, inspirowane przez swojego opiekuna, wypowiada wulgarne słowa. Opiekun wskazując na telewizor, gdzie widać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego pyta malca: „Kto tam jest? To jest stary ch***?”. „Tak, ch***” – mówi chłopiec. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak w rozmowie z portalem tvp.info poinformował, że tożsamość autora nagrania ustala prokuratura.

RPD do edukatorów seksualnych: Ręce precz od łóżeczek naszych dzieci

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który ślubował obronę konstytucyjnych praw wszystkich obywateli, nie tylko nie chce ich bronić, ale żąda...

zobacz więcej

Mężczyzna nagrał dziecko, gdy wypowiadało wulgaryzmy. Sam je prowokował do powtarzania.

Wyzwiska padały pod adresem prezesa PiS. Mężczyzna kilkukrotnie dopytuje dziecko, czy to na pewno jest „ch***” i sam dopowiada: „No właśnie, to jest stary ch***”.

W sprawie zabrał głos RPD Mikołaj Pawlak.

– Skierowałem to nagranie do prokuratury, celem ustalenia, kto jest jego autorem. Jeśli uda się ustalić tożsamość tego mężczyzny, wówczas bez wahania skieruję wniosek o wgląd w sytuację wychowawczą dziecka. Wówczas sprawą zajmie się Sąd Rodzinny – mówi portalowi tvp.info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej