RAPORT

Wojna na Ukrainie

NIK: Marian Banaś nie złożył rezygnacji

„Prezes NIK przebywa na urlopie bezpłatnym” – poinformowano (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
„Prezes NIK przebywa na urlopie bezpłatnym” – poinformowano (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

W związku z doniesieniami medialnymi, jakoby prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś złożył rezygnację z pełnionej funkcji, przekazujemy, że informacja ta jest nieprawdziwa. Prezes NIK przebywa na urlopie bezpłatnym – poinformowała Izba.

Nitras: Banaś zrezygnował. Witek: To fake news

– Weszliśmy w posiadanie informacji, że na biurko marszałek Witek trafiła rezygnacja prezesa Banasia. Informacje są z wiarygodnego źródła i cieszą...

zobacz więcej

Informację, że Banaś miał zrezygnować z funkcji prezesa Izby podawali we wtorek posłowie PO-KO Sławomir Nitras i Borys Budka oraz niektóre media. Nitras w tej sprawie skierował pytanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek podczas wtorkowego posiedzenia izby.

– Żadne pismo o rezygnacji pana Mariana Banasia do mnie nie wpłynęło – oświadczyła Witek.

Doniesienia w sprawie rezygnacji zdementowano w komunikacie opublikowanym w środę na stronie NIK. „W związku z doniesieniami medialnymi, jakoby prezes NIK Marian Banaś złożył rezygnację z pełnionej funkcji, przekazujemy, że informacja ta jest nieprawdziwa” – podkreślono.

NIK w komunikacie wskazuje, że Banaś przebywa na urlopie bezpłatnym. Zapewnia ponadto, że zadania Izby realizowane są zgodnie z przyjętym planem pracy.

Banaś wystąpił do marszałka Sejmu o bezpłatny urlop do czasu zakończenia postępowania kontrolnego CBA w sprawie jego oświadczeń majątkowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej