RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pitera: Jeśli Schetyna nie odejdzie, będzie rozłam

Kampania Koalicji Obywatelskiej na Mazowszu była „okropna” – ocenia Julia Pitera (fot. PAP/Paweł Supernak)
Kampania Koalicji Obywatelskiej na Mazowszu była „okropna” – ocenia Julia Pitera (fot. PAP/Paweł Supernak)

Jeśli Grzegorz Schetyna nie straci władzy w partii, zapewniam, że w klubie będzie rozłam – oświadczyła Julia Pitera. W opinii byłej europosłanki Platformy Obywatelskiej kampania Koalicji Obywatelskiej była „okropna”.

„Jeżeli marszałek Senatu będzie z opozycji, już nie będzie opozycją”

– Jeżeli marszałek Senatu będzie z opozycji, już nie będzie opozycją. Bo w ramach Senatu będzie w większości, a nie w opozycji względem tej...

zobacz więcej

Koalicja Obywatelska przegrała z Prawem i Sprawiedliwością wybory parlamentarne. Media donoszą, że w partii Grzegorza Schetyny rozpoczęło się już rozliczanie polityka za popełnione w kampanii wyborczej błędy. Mimo że Schetyna rządzić ma co najmniej do wewnętrznych wyborów kierownictwa PO, niektórzy politycy jego partii wskazują, że zmiany powinny nastąpić natychmiast.

W Polsat News była deputowana PO do PE Julia Pitera powiedziała, że Schetyna powinien zrzec się funkcji lidera. – Jeżeli nie straci (Grzegorz Schetyna) władzy w partii, zapewniam, że w klubie będzie rozłam.

– Bardzo bym się dziwiła, gdyby posłowie wytrzymywali to, co się w tej partii dzieje: to, jak wyglądały kluby w zeszłej kadencji. Przecież posłowie o tym opowiadali, co się działo. Jeżeli to posłowie wytrzymają cztery lata bez zmian, to ja zastanawiam się, w jaki sposób będą chcieli wygrać wybory, a gdyby to jakimś cudem się udało, co w tej konfiguracji jest po prostu niemożliwe, w jaki sposób chcieliby rządzić państwem – mówiła Pitera.

Polityk PO dodała też, że na Mazowszu „kampania KO była okropna”.

źródło:
Zobacz więcej