Budka: Kadencja szefa PO kończy się w styczniu, ale możemy zrobić to szybciej

Grzegorz Schetyna przewodniczy Platformie Obywatelskiej od 2016 roku (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Kadencja przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu, ale jest statutowa możliwość, by wybory przeprowadzić szybciej – powiedział w Polsat News wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

„Jeśli Schetyna myśli, że będzie opozycji dyktował warunki w Senacie, to jest w błędzie”

Jeśli lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zakłada, że będzie innym partiom opozycyjnym dyktował warunki w Senacie, to jest w błędzie –...

zobacz więcej

Budka pytany o ocenę pracy przewodniczącego PO powiedział, że „właśnie trwa spotkanie z szefami regionów, a na środę zaplanowano zarząd Platformy”.

– Po pierwsze zajmiemy się oceną kampanii wyborczej, a po drugie będziemy omawiać, myślę, że w najbliższym czasie, kalendarz wyborczy w Platformie Obywatelskiej – powiedział.

Przypomniał, że zgodnie ze statutem wybory nowych władz ugrupowania mogą być przeprowadzone już pod koniec roku, bo kadencja przewodniczącego kończy się w styczniu.

– Oczywiście można zrobić to w sposób taki, żeby ten proces wyborczy został zakończony jeszcze w tym roku, by później zająć się kwestiami wyboru kandydata na prezydenta, bo to przed nami bardzo duże wyzwanie – powiedział Budka.

Zapewnił, że sam nie wyklucza żadnego scenariusza – czy będzie kandydował na przewodniczącego czy nie, zwłaszcza po wysokim wyniku, jaki uzyskał w swoim okręgu na Śląsku. Powiedział jednak, że jeszcze za wcześnie by o tym decydować, nie było jeszcze rozliczenia kampanii wyborczej.

źródło:

Zobacz więcej