Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Lufthansa może mieć problem. Tym razem strajk zapowiedziało… UFO

„Strajki UFO w Lufthansie są nielegalne” – wskazuje przewoźnik (fot. REUTERS/Wolfgang Rattay)

Niezależna Organizacja Personelu Pokładowego (Unabhängige Flugbegleiter Organisation, w skrócie UFO) zrzeszająca stewardów i stewardessy Grupy Lufthansa zapowiedziała pięciogodzinny strajk. Ma on się odbyć w godzinach przedpołudniowych w niedzielę, 20 października. Przewoźnik zapewnia, że utrzyma rozkład lotów i podkreśla, że „strajki UFO w Lufthansie są nielegalne”.

Ranking AirHelp: LOT przed British Airways i Lufthansą

Polskie Linie Lotnicze LOT wyprzedziły między innymi British Airways, Lufthanse, El Al i Aerofłot w rankingu firmy AirHelp. W rankingu wzięto pod...

zobacz więcej

Niedzielny strajk ma potrwać od godz. 6 do 11. Może zostać odwołany, jeśli władze przewoźnika zasiądą do negocjacji. Stewardesy i stewardzi grupy domagają się niewielkiej podwyżki: w wys. 1,8 proc.

Nie jest to pewne, ponieważ Lufthansa twierdzi, że obecny zarząd nie ma prawnej możliwości zawierania układów zbiorowych. Związkowców jednak to nie przekonuje. UFO chce przeprowadzić referendum strajkowe w sprawie dalszych protestów.

Przewoźnik zapowiada, że będzie pracować normalnie.

– Strajki UFO w Lufthansie są nielegalne. Naszym celem jest utrzymanie pełnego rozkładu lotów 20 października – oświadczył rzecznik Lufthansy, odnosząc się do planów związkowców.

Jeżeli doszłoby do zapowiadanej akcji, linia lotnicza rozważy podjęcie kroków prawnych przeciwko UFO.

źródło:
Zobacz więcej