RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Rosjanka miała ingerować w wybory w USA. Zatrzymana na Białorusi

Kobieta miała ingerować w wybory w USA. (fot. Ron Jenkins/Getty Images)

Rosjanka podejrzana o ingerowanie w wybory w Stanach Zjednoczonych została zatrzymana na Białorusi, a następnie wypuszczona. Według różnych źródeł Anna Bogaczowa spędziła w areszcie od kilku do kilkudziesięciu godzin.

Prezydent Ukrainy: Nie chcę wtrącać się w wybory w USA

Nie mam zamiaru ingerować w wybory w USA – oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do śledztwa, które może...

zobacz więcej

Anna Bogaczowa jest na liście osób objętych sankcjami w związku ze śledztwem dotyczącym rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory prezydenckie sprzed trzech lat. Miała być pracownicą fabryki trolli.

W rosyjskich kołach nacjonalistycznych jest znana jako Anna Trigga. Była działaczką nacjonalistycznej organizacji „Russkij Obraz”.

Kobieta została zatrzymana na Białorusi na podstawie listu gończego Interpolu. Po południu rosyjska ambasada w Mińsku poinformowała, że Anna Bogaczowa jest na wolności.

Również przedstawiciel białoruskiej prokuratury potwierdził fakt zatrzymania, a następnie uwolnienia Rosjanki. Jak wyjaśnił, kobieta wyszła na wolność, ponieważ nie znaleziono podstaw do jej przetrzymywania w areszcie i wydania Stanom Zjednoczonym.

Po uwolnieniu Anna Bogaczowa wróciła do Rosji.

źródło:
Zobacz więcej