RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Janda znów obraża wyborców PiS

Znana z niechęci do Prawa i Sprawiedliwości aktorka Krystyna Janda po raz kolejny udostępniła na Facebooku grafikę obrażającą wyborców tej partii. Tym razem porównała ich do prostytutek.

Janda o Polakach: Popierają zmiany, bo nie myślą. Mam problem ze znalezieniem gosposi

– Każdy mógł sobie z tą wolnością zrobić, co chciał. To był raptownie kraj wielkich, oszałamiających możliwości. Mogli sobie na to zapracować –...

zobacz więcej

Janda udostępniła wpis na swoim profilu. Widzimy tam grafikę, na której umieszczono napis: „Na PiS głosowało 8 mln ludzi, po tym jak PiS rozdał 100 mld zł socjału w postaci różnych plusów, czyli jeden głos kosztował 12500 zł” – czytamy. Autorzy podzielili tę kwotę przez liczbę dni, w których rządził PiS, dodając, że „za jedną dobę PiS zapłacił 8 zł 75 gr. swojemu wyborcy” (w oryginale). Jak dopisano, „firma Sedlak&Sedlak podaje, że za noc z prostytutką w Warszawie trzeba zapłacić średnio 2256 zł”.

Aktorka wpis usunęła.

Już wcześniej było głośno o wpisach Jandy obrażających wyborców PiS. Po niedzielnych wyborach aktorka obszernie komentowała wyniki partii na Facebooku. Wcześniej zamieściła inną grafikę uderzającą w elektorat zwycięskiej partii. Jak czytamy, „(…) ludziom znudziło się siedzieć w g***e po pas. Wolą po uszy”.

Pod koniec maja Janda zamieściła rysunek przedstawiający kobietę wyciągającą ręce po pieniądze. Miał to być komentarz do wyniku minionych wyborów do Parlamentu Europejskiego, kiedy to – zdaniem środowisk niechętnych rządowi – Prawo i Sprawiedliwość zapewniło sobie zwycięstwo licznymi świadczeniami socjalnymi, takimi jak 500 Plus na pierwsze dziecko czy trzynasta emerytura. źródło:
Zobacz więcej