Czterolatek, który wypadł z okna, przechodzi rehabilitację

Dziecko przechodzi rehabilitację ogólną po operacji (fot. Shutterstock/Eakphum, zdjęcie ilustracyjne)

Chłopiec, który wypadł z okna mieszkania na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu, jest w stanie dość dobrym – poinformował rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek. Czterolatek zaraz po wypadku przeszedł wielogodzinną operację; teraz jest rehabilitowany.

Czterolatek, który wypadł z okna na 11. piętrze, otworzył oczy

Czteroletni chłopiec, który 19 września wypadł z okna mieszkania znajdującej się na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu, odzyskał przytomność...

zobacz więcej

– Rozmawiałem z szefem ortopedii w naszym szpitalu i określił on stan chłopca jako dość dobry. Kontynuowana jest rehabilitacja, a chłopiec pozostanie na oddziale pewnie tydzień albo dwa, ale jego stan nie budzi w tej chwili większego niepokoju – podkreślił rzecznik wojewódzkiego szpitala w Toruniu.

Dziecko przechodzi rehabilitację ogólną po operacji, ale ze szczególnym uwzględnieniem urazu nogi. – Chłopiec nie ma już urazów wewnętrznych. Nie znajduje się już na oddziale intensywnej terapii, ale na ortopedyczno–urazowym – dodał Mielcarek.

Chłopiec przeszedł w nocy z 19 na 20 września wielogodzinną operację, która była konieczna z uwagi na wielonarządowe urazy.

19 września czterolatek wszedł na krzesło, otworzył okno i wypadł z mieszkania na 11. piętrze przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Toruniu. Spadł na trawnik przed budynkiem. – Chłopiec w chwili wypadku był sam w mieszkaniu. Ale tylko przez tę chwilę, ponieważ ogólnie przebywał pod opieką matki, która akurat w tym czasie wyszła wyrzucić śmieci – dodała.

W momencie wypadku matka chłopca była trzeźwa, a ojciec był w pracy. W mieszkaniu nie było wcześniej interwencji policji, a sąsiedzi mieli dobrą opinię o rodzinie.

źródło:
Zobacz więcej