Wyborcze banery mogą się jeszcze przydać. „Damy im drugie życie”

„Baner może się rozkładać nawet 400 lat” (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Plastikowe banery, które po zakończeniu kampanii wyborczej pozostały w wielu miejscach Małopolski, można przekazać urzędowi marszałkowskiemu w Krakowie. My damy im drugie życie, przerabiając je na torby i plecaki – deklaruje wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz.

Co najmniej 200 tys. ton opakowań. Pieniądze na recykling odpadów rolniczych

Przeznaczamy 100 mln zł dla gmin na utylizację folii i innych odpadów z gospodarstw rolnych – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk....

zobacz więcej

– Baner może się rozkładać nawet 400 lat. Dlatego apeluję do wszystkich komitetów wyborczych: nie pozwólmy, aby psuły one krajobraz Małopolski i przyczyniały się do degradacji środowiska – mówił wicemarszałek Urynowicz.

Wyjaśnił, że banery przyniesione do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zostaną posegregowane i przetworzone na torby i plecaki. Nazwiska i twarze kandydatów nie będą na nich rozpoznawalne.

Torby trafią do mieszkańców regionu podczas konkursów i spotkań organizowanych m.in. przez zespół EkoMałopolska, którego eksperci zajmują się edukacją ekologiczną i przekonywaniem samorządów, że warto walczyć o poprawę stanu środowiska.

Aby przekazać bannery, należy skontaktować się z Departamentem Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, numer telefonu: 12-29-90-908. Akcja jest bezterminowa i po raz pierwszy jest organizowana na taką skalę. Urząd już wcześniej rozdawał tego typu torby i cieszyły się one dużą popularnością.

źródło:

Zobacz więcej