Turecki piłkarz zwolniony za politykowanie

Cenk Sahin został zwolniony z St. Pauli za poparcie ataku Turcji na Syrię (fot. TF-Images/Getty Images)

Drugoligowy niemiecki klub FC St. Pauli zwolnił piłkarza Cenka Sahina za publiczne wsparcie ataku Turcji na Syrię. Za salutowanie podczas meczu z Albanią graczom reprezentacji Turcji grożą wysokie kary.

Atak Turcji na Syrię. Pentagon grozi poważnymi konsekwencjami

Szef Pentagonu Mark Esper powiedział w piątek w rozmowie telefonicznej z ministrem obrony Turcji Hulusi Akarem, że inwazja w północno-wschodniej...

zobacz więcej

„Wspieramy naszych bohaterskich żołnierzy i armię. Nasze modlitwy są z wami” – napisał turecki pomocnik w mediach społecznościowych. Szybko wpis usunął, ale zauważone i mocno oprotestowane dwa zdania zakończyły jego karierę w drużynie, w której grał dwa lata.

„Zakończyliśmy analizę wpisu Cenka Sahina dotyczącego rozlokowania armii tureckiej w Syrii. Po dłuższych rozmowach między klubem a zawodnikiem Cenk Sahin został zwolniony z obowiązków zawodnika ze skutkiem natychmiastowym. Najważniejszymi czynnikami, które przeważyły za podjęciem takiej decyzji, było stałe lekceważenie wartości, jakim hołduje klub, oraz potrzeba ochrony piłkarza” – napisali przedstawiciele niemieckiego klubu w specjalnym oświadczeniu.

Zawodnicy tureccy ostatnio mocno akcentują swoje polityczne sympatie. W trakcie piątkowego meczu eliminacyjnego z Albanią, zawodnicy reprezentacji Turcji zasalutowali prezydentowi Recepowi Erdoganowi. UEFA zapowiedziała, że zastanowi się nad ukaraniem piłkarzy.

źródło:
Zobacz więcej