Hartwich może wejść na teren Sejmu. Zakaz został uchylony

Iwona Hartwich została wybrana posłanką z listy Koalicji Obywatelskiej (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)

Nowo wybraną posłankę KO Iwonę Hartwich już nie obowiązuje zakaz wstępu na teren Sejmu – dowiedział się portal tvp.info w Centrum Informacyjnym Sejmu. W 2018 r. Hartwich została objęta zakazem, który miał obowiązywać aż do 27 maja 2020 r.

Hartwich za Myrchę na liście PO. „Zareagował bardzo dobrze”

Ja odzyskałam swoje trzecie miejsce, obiecane, bardzo się z tego cieszę. Będę kampanię prowadziła w taki sposób, że będę wychodziła do ludzi –...

zobacz więcej

Sprawa miała związek z akcją okupacyjną w ramach protestu niepełnosprawnych w marcu i kwietniu 2018 r. Hartwich została objęta dwuletnim zakazem wstępu na teren kompleksu budynków parlamentu. Jednocześnie, w minioną niedzielę Hartwich została wybrana na posłankę z toruńskiej listy KO.

O swojej sytuacji przypomniała dziś w TVN24.

– Mało tego, oczywiście będę zabiegała o to, żeby osoby, które protestowały i które ten zakaz również mają, żeby ten zakaz został zniesiony – mówiła.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Centrum Informacyjnym Sejmu. Na pytanie dotyczące sytuacji Hartwich odpowiedziano nam, że w momencie wyboru na posła zakaz wstępu na teren Sejmu zostaje uchylony.

źródło:
Zobacz więcej