RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nitras: Banaś zrezygnował. Witek: To fake news

– Weszliśmy w posiadanie informacji, że na biurko marszałek Witek trafiła rezygnacja prezesa Banasia. Informacje są z wiarygodnego źródła i cieszą nas. Obawiamy się jednak, że w ten sposób poznaliśmy prawdziwy powód zwołania tego posiedzenia Sejmu i Senatu – mówił na konferencji prasowej poseł PO Sławomir Nitras. – To fake news. Nic takiego nie wpłynęło – odpowiedziała chwilę później marszałek Sejmu.

Sławomir Nitras przepycha dziennikarzy na konferencji Krzysztofa Brejzy [WIDEO]

W Szczecinie szef sztabu wyborczego KO Krzysztof Brejza zaliczył kolejną nieudaną konferencję prasową. Tym razem polityk został zasypany pytaniami...

zobacz więcej

Portal tvp.info skontaktował się z Borysem Budką, który również brał udział na konferencji prasowej KO. – Proszę dzwonić do posła Nitrasa – powiedział. Ten nie odbiera telefonu.

– Obawiamy się, że zostanie podjęta próba wyboru nowego prezesa NIK-u przez stary parlament. Przez Senat, w którym partia rządząca straciła większość. Gdyby doszło do takiej sytuacji, byłoby to skandaliczne złamanie prawa. Parlament nie ma prawa po nowych wyborach podejmować takich decyzji – dodawał.

– Zadajemy pytanie pani Witek: czy to prawda, że wpłynęła rezygnacja? – mówił z kolei Borys Budka.

Chwilę potem do sprawy ustosunkowała się sama Witek.

– Pan poseł Nitras wprost zapytał mnie z trybuny sejmowej. To jakaś bzdura. Dementuję to – powiedziała.

Jak mówiła, czas posiedzenia Sejmu został skrócony, ponieważ posłowie, który mieli występować w imieniu klubów, nie przyszli na obrady.

Portal tvp.info skontaktował się w tej sprawie z Budką. Zapytaliśmy, skąd politycy PO mieli informacje o rzekomej dymisji Banasia. – Proszę dzwonić do posła Nitrasa – powiedział. Ten z kolei nie odbiera telefonu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej