Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pijana matka wiozła dzieci do szkoły. Stuknęła inne auto, dalej poszła pieszo

31-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu (fot. Komenda Miejska Policji we Włocławku)

Kobieta, która wiozła dwójkę małych dzieci do szkoły, doprowadziła do zderzenia dwóch samochodów w Brześciu Kujawskim. Sprawczyni wysiadła z auta z dziećmi i dalej poszła pieszo. Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. – Trzeźwiała w policyjnym areszcie – mówi nam st. sierż Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

Pijana matka wiozła dziecko. Jechała 110 km/h w terenie zabudowanym

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 24-latka zatrzymana do kontroli drogowej w Strzelcach Krajeńskich (Lubuskie). Wiozła w aucie...

zobacz więcej

Do zderzenia dwóch samochodów doszło w centrum Brześcia Kujawskiego. Wyjeżdżając z parkingu, 31-latka nie ustąpiła pierwszeństwa innemu kierowcy. W efekcie zniszczone były dwa auta i elewacja budynku, w który uderzyło jedno z nich.

Po zdarzeniu kobieta wysiadła z samochodu z dwójką swoich dzieci i dalej poszła pieszo.

Na miejsce przyjechało kilka patroli policyjnych. Dzięki kamerze monitoringu szybko ustalono przebieg wydarzeń i kierunek, w którym poszła sprawczyni. Wkrótce znalazła ją policja.

– Wyjaśniła, że oddaliła się z miejsca, bo nie chciała, aby dzieci spóźniły się do szkoły i przedszkola – mówi nam rzecznik KMP we Włocławku. Do maluchów w wieku siedem lat i cztery lata, które zdążyły dotrzeć do placówek, wezwano karetkę. Nie stwierdzono żadnych obrażeń i przekazano je ojcu.

Ich matka noc spędziła w policyjnym areszcie, rano usłyszała kilka zarzutów. Będzie się tłumaczyć przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej