RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Poczta Polska przed świętami planuje zatrudnić 2 tys. pracowników

W okresie przedświątecznym operator planuje zatrudnienie pracowników sortowni, listonoszy oraz kierowców (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)
W okresie przedświątecznym operator planuje zatrudnienie pracowników sortowni, listonoszy oraz kierowców (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)

Poczta Polska planuje przed świętami zatrudnić 2 tys. nowych pracowników – podała w komunikacie spółka. Jak czytamy, operator będzie potrzebował dodatkowych pracowników sortowni, listonoszy oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów do i powyżej 3,5 t.

Poczta Polska wkrótce z nową ofertą usług listowych

Poczta Polska przygotowuje nowe oferty na rynku usług listowych – poinformowała rzecznik PP Justyna Siwek. Jak dodała, nowa oferta to przede...

zobacz więcej

Podano, że zainteresowani mogą pracować zarówno na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenia. Szczególnie poszukiwani są pracownicy w Bydgoszczy, Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Jak zaznaczyła dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej, dzięki temu, że sieć placówek i sortownie znajdują się w całej Polsce, każdy chętny może znaleźć zatrudnienie niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

W komunikacie przypomniano, że w ramach zeszłorocznej kampanii świątecznej realizowanej pod hasłem „Sprezentuj sobie pracę”, Poczta Polska zatrudniła blisko 3,7 tys. osób, następnie podczas tegorocznej kampanii wiosennej – 2,3 tys. osób, a podczas kampanii wakacyjnej, zakończonej pod koniec września tego roku – ponad 4,3 tys. osób.

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, z czego ponad 2,2 proc. zatrudnionych to osoby z niepełnosprawnościami. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej