Właściciel mieszkania zastał włamywacza w łóżku. Zmorzył go sen

Policja podejmowała kilka prób dobudzenia włamywacza (fot. malopolska.policja.gov.pl)

Krakowscy policjanci zatrzymali 64-letniego włamywacza, który zasnął w cudzym mieszkaniu – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń. Funkcjonariusze podjęli kilka prób dobudzenia go. Przestępca spał twardo, bo nie była to pierwsza noc, którą zarwał.

Ze złości miał podpalić kościół. Później myślał, że to był sen

Policjanci z Biskupca (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali 33-latka podejrzanego o podpalenie drzwi zabytkowego kościoła. Mężczyzna miał to zrobić...

zobacz więcej

Włamywacza zastał w swoim łóżku właściciel mieszkania. Policjanci podjęli kilka prób dobudzenia śpiocha, a gdy mężczyzna się ocknął, nie krył zaskoczenia.

– Plądrując pokoje, mężczyzna przygotował sobie worek, gdzie schował sprzęt AGD – powiedział policjant.

– Jak się okazało, poprzedniej nocy włamał się do sąsiedniego mieszkania, skąd ukradł przedmioty warte prawie 1,5 tys. złotych. Włamywacz postanowił chwilkę odpocząć, a tymczasem zmorzył go głęboki sen – relacjonował Gleń.

Zatrzymany 64-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem w recydywie i zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże z włamaniem. Został przewieziony do zakładu karnego.

Policjanci ustalili, że w lipcu w centrum Krakowa podejrzany, wykorzystując moment, gdy sprzątaczka wyszła z jednego z mieszkań na wynajem, wszedł do środka i zabrał sprzęt AGD. Sprzątaczka natknęła się na niego i odebrała mu skradzione rzeczy, a mężczyzna zbiegł. Kobieta nie powiadomiła wówczas policji.

źródło:

Zobacz więcej