RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Większa strefa płatnego parkowania. Konsultacje w stolicy

Liczba płatnych miejsc parkingowych ma wzrosnąć o około 30 proc. (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Trwają konsultacje społeczne w sprawie rozszerzenia stref płatnego parkowania na Woli i Pradze Północ. Propozycja Zarządu Dróg Miejskich, która jest wynikiem m.in. apeli mieszkańców, zakłada powiększenie liczby płatnych miejsc postojowych o 25-30 proc. w stosunku do stanu obecnego.

Płatne parkowanie pod lupą NIK. Miasta mogły nielegalnie pobierać opłaty

Najwyższa Izba Kontroli alarmuje: część pieniędzy, jakie pobrano od kierowców korzystających z miejsc w obszarach płatnego parkowania, mogła być...

zobacz więcej

Powodem powiększania stref jest rozbudowa II linii metra, co według ZDM pogorszy sytuację parkingową w tym rejonie stolicy. Strefy zostaną rozszerzone najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku.

Konsultacje społeczne w sprawie rozszerzenia stref płatnego parkowania na Woli i Pradze Północ będą trwać do 10 listopada. Zarząd Dróg Miejskich planuje kilkanaście spotkań z mieszkańcami. Dzięki nim ma zostać wypracowana wspólna rekomendacja dla zarządu miasta i radnych, którzy ostatecznie podejmą decyzję o rozszerzeniu stref.

– Chcemy razem z mieszkańcami przyjrzeć się po kolei wszystkim ulicom, temu, jak mogłyby one wyglądać, gdyby ta strefa została wprowadzona i odpowiedzieć na pytania, z czym to się wiąże, jakie będą konsekwencje wprowadzenia strefy – zaznaczył w rozmowie z PAP Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Dodał, że oprócz ogólnych spotkań dla całych dzielnic przeprowadzone zostaną spotkania z mieszkańcami, podczas których każdy będzie miał szansę obejrzeć, co zmieni się pod jego domem. Zaznaczył również, że po rozszerzeniu strefy, liczba płatnych miejsc parkingowych wzrośnie o około 30 proc. Jeśli zaś chodzi o obszar, strefa powiększy się jeszcze bardziej, bo w jej skład wejdą m.in. cały cmentarz na Powązkach i rejon ZOO.

źródło:

Zobacz więcej