RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Aplikacja obliczy kaloryczność posiłku na podstawie zdjęcia talerza

Aplikacja ma ułatwić trzymanie się diety za pomocą metody zapisywania kalorii (fot. Shutterstock/Syda Productions)
Aplikacja ma ułatwić trzymanie się diety za pomocą metody zapisywania kalorii (fot. Shutterstock/Syda Productions)

Aplikacja Foodvisor wykorzystuje uczenie maszynowe do pomocy w utrzymaniu diety. Po zrobieniu zdjęcia potrawy na talerzu program określi jej skład, szacunkową wagę produktów i przybliżoną kaloryczność całego dania – podał serwis TechCrunch.

Dieta pudełkowa bezpieczna i zdrowa? Znana aktorka trafiła do szpitala

Dieta cateringowa jest modna, ale czy na pewno zdrowa? Celebryci i nie tylko oni oszaleli na punkcie diety pudełkowej. 800, 1000, a może 1500...

zobacz więcej

Aplikacja ma ułatwić trzymanie się diety za pomocą metody zapisywania kalorii. Standardowe programy do liczenia dziennej wartości energetycznej posiłków wymagają jednak żmudnego ręcznego wpisywania wszystkich wartości, co w ocenie TechCrunch sprawia, że ludzie przestają ich używać.

Program start-upu Foodvisor wykorzystuje aparat smartfona i rozwiązania sztuczniej inteligencji. Po zrobieniu zdjęcia posiłku algorytmy rozpoznające obraz starają się określić, z czego składa się potrawa oraz – w oparciu o zajmowane na talerzu miejsce – jaka jest objętość i waga poszczególnych produktów.

Następnie na podstawie tabeli kaloryczności aplikacja proponuje użytkownikowi wpis do dziennika, który ten może dowolnie zmodyfikować w razie pomyłki systemu.

– Około dwa lata poświęciliśmy na badania i rozwój produktu, a w 2018 r. wprowadziliśmy go na francuski rynek – wspomina współzałożyciel start-upu Aurore Tran.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej