RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pracownik wypożyczalni samochodów zaciągał kredyty na klientów

24-latkowi grozi do 8 lat więzienia (fot. wielkopolska.policja.gov.pl)
24-latkowi grozi do 8 lat więzienia (fot. wielkopolska.policja.gov.pl)

Nawet osiem lat więzienia grozi 24-letniemu mieszkańcowi Konina (Wielkopolskie), który przez kilka miesięcy zaciągał kredyty na inne osoby. W ten sposób mężczyzna wyłudził ponad 125 tys. zł.

Jak przekazał podkom. Marcin Jankowski z KMP w Koninie, „na pierwszy ślad przestępczej działalności młodego mężczyzny policjanci wpadli klika miesięcy temu i natychmiast rozpoczęli pracę operacyjną”.

Akcja policji pozwoliła na ustalenie pokrzywdzonych oraz postawienie zarzutów oszustwa i poświadczenia nieprawdy w celu uzyskania kredytu.

Jankowski tłumaczył, że „24-latek był pracownikiem wypożyczalni samochodów. Dzięki temu miał dostęp do bazy danych klientów. Wykorzystując te dane zakładał firmy, następnie występował do banku o przyznanie debetu lub kredytu. Pożyczki brał też w instytucjach para bankowych”.

Dodał, że dotychczas policja ustaliła 10 pokrzywdzonych, ale ich liczba może być większa. 24-latek wyłudził łącznie ponad 125 tys. zł.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i 5 tys. zł poręczenia. Policjanci zabezpieczyli również na koncie mężczyzny kilkadziesiąt tysięcy złotych. 24-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej