RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Lubnauer: Dzieci w szkołach nie piją cały dzień, bo do toalet są długie kolejki

Koalicja Obywatelska nie przegrała z werdyktem wyborców, a z metodą d'Hondta – twierdzi Lubnauer (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer twierdzi, że polscy uczniowie w ciągu całego dnia nie piją, ponieważ – z powodu tłoku w szkołach – do łazienek są długie kolejki. W TVN24 polityk opowiedziała rozmowę z „panem taksówkarzem”.

Pytania o przywództwo Schetyny. Lubnauer mówi, co musi nastąpić

Wszelkie rozmowy, rozliczenia czy podsumowania związane z przywództwem szefa PO Grzegorza Schetyny muszą nastąpić w Platformie Obywatelskiej –...

zobacz więcej

Jak wynika z relacji posłanki, córka taksówkarza – z którym Lubnauer jechała do studia telewizyjnego – chodzi do technikum, w którym „zamiast czterystu kilkudziesięciu jest ponad dziewięćset dzieci”. To jest zdaniem „pana taksówkarza” najtragiczniejsze pokłosie tego, co „stało się w ciągu ostatnich czterech lat”.

– Ona (córka taksówkarza – red.) przyznała się ostatnio rodzicom, że nie ma czasu na pójście do toalety, bo na przerwach się nie da dostać, w związku z czym ona cały dzień nie pije – powiedziała Lubnauer.

źródło:
Zobacz więcej