RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jacek Sasin o wyborach prezydenckich. „Postawimy kropkę nad i”

– Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że kandydatem PiS w wyborach prezydenckich będzie Andrzej Duda – powiedział wicepremier Jacek Sasin. Jestem przekonany, że w wyborach prezydenckich postawimy kropkę nad i, choć zdaję sobie sprawę, że nie będzie to spacerek – dodał.

Jarosław Kaczyński: Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku wyborów

– Otrzymaliśmy legitymację, by kontynuować dobrą zmianę – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który komentował wynik wyborów parlamentarnych....

zobacz więcej

Pytany we wtorek w TVP1 o to, czy ze strony PiS kandydatem w wyborach prezydenckich będzie obecnie urzędujący Andrzej Duda, Sasin odparł, że nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

– Ja jestem przekonany, że postawimy w tym wyborach, które przed nami, kropkę nad i. Bo mamy za sobą cykl trzech wygranych wyborów - europejskie, samorządowe i teraz parlamentarne. Myślę, że dopełnieniem będą te wybory prezydenckie i druga kadencja pana prezydenta Andrzeja Dudy, chociaż zdaję sobie sprawę, że to nie będzie spacerek – zaznaczył polityk.

Sasin podkreślił przy tym, że nie sądzi, by opozycja wystawiła w tych wyborach jednego kandydata. – Myślę, że tych kandydatów będzie więcej – dodał. Dopytywany, czy Małgorzata Kidawa-Błońska byłabym trudnym przeciwnikiem, Sasin odparł: „Ja bym się akurat tego kontrkandydata na miejscu prezydenta Dudy jakoś szczególnie nie obawiał”.

Jak poinformowała PKW, w niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. i 235 mandatów, Koalicja Obywatelska – 27,40 proc. i 134 mandaty, SLD – 12,56 proc. i 49 mandatów, PSL - 8,55 proc. i 30 mandatów, a Konfederacja - 6,81 proc. i 11 mandatów. 1 mandat przypadł Mniejszości Niemieckiej. W wyborach do Senatu kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość – 51 mandatów.

źródło:
Zobacz więcej