Wypadek awionetki, nie żyje 63-letni pilot

Samolot uderzył w ziemię przy drodze powiatowej między Kłodawą a Przedeczem, woj. wielkopolskie (fot. twoje Info)

63-letni pilot zginął po tym, jak awionetka, którą leciał, uderzyła po południu w ziemię przy drodze powiatowej między Kłodawą a Przedeczem w woj. wielkopolskim. – W wyniku wypadku pilot poniósł śmierć na miejscu – powiedział nam mł. insp. Andrzej Borowiak Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Przyczyny wypadku będą wyjaśniane.

63-letni pilot zginął w wypadku awionetki w miejscowości Przedec (pow. kolski, woj. wielkopolskie). Z nieznanych przyczyn w poniedziałek około godz. 17 samolot rozbił się na polu.

Oficer prasowy policji w Kole sierż. Weronika Czyżewska poinformowała, że w wypadku zginął 63-letni pilot, mieszkaniec powiatu poznańskiego. Mężczyzna był sam w samolocie.

– Osoby, które widziały to zdarzenie, podeszły, podjęły próbę reanimacji, ale po przyjeździe na miejsce załogi pogotowia ratunkowego lekarz stwierdził zgon mężczyzny – powiedziała policjantka.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Próbują ustalić okoliczności wypadku. We wtorek wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia mają się też zająć przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

źródło:
Zobacz więcej