Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Nietrzeźwy motocyklista przekroczył prędkość o blisko 100 km/h [WIDEO]

51-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem (fot. gdansk.policja.gov.pl)

Nietrzeźwy motocyklista, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o blisko 100 km/h, został zatrzymany przez policjantów. Nie miał uprawnień do kierowania motocyklem – poinformowała Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Pijany kierowca zasnął za kierownicą przy dystrybutorze na stacji benzynowej

Podejrzanie zachowującego się kierowcę zauważyła obsługująca go na stacji benzynowej kobieta. Mężczyzna ułatwił zadanie policjantom, bo kiedy...

zobacz więcej

Jak poinformowała nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku, w niedzielę po południu policyjny patrol zatrzymał jadącego al. Armii Krajowej w Gdańsku motocyklistę.

51-latek kierował pojazdem marki Yamaha. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, mężczyzna jechał 198 km/h.

Jak wyjaśniła Ciska, policjanci podczas rozmowy z 51-latkiem wyczuli od niego zapach alkoholu.

– Badanie alkomatem wykazało, że miał on w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu – poinformowała policjantka. Okazało się też, że nie ma uprawnień do kierowania motocyklem.

Kierowca stanie przed sądem. – Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Kierowca odpowie też za przekroczenie dozwolonej prędkości i kierowanie motocyklem bez uprawnień – dodała Ciska.

źródło:

Zobacz więcej