RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Projekt polskich studentów doceniony w międzynarodowym konkursie

Anna Mierzyńska i Andrzej Chuchra zajęli drugie miejsce (fot. ZUT)

Anna Mierzyńska i Andrzej Chuchra zajęli drugie miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym. Dwuosobowy zespół studentów z Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT w Szczecinie zaprojektował budynek Ambasady Republiki Czeskiej w Addis Abebie. I miejsce zajęli studenci ze Słowacji.

Mocniejszy złoty, pozytywny rating Polski utrzymany

W nocy z piątku na sobotę agencja Standard & Poor’s utrzymała rating Polski na poziomie A-/A-2 ze stabilną perspektywą. Jak ocenia Ministerstwo...

zobacz więcej

Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. Na pierwszy wpłynęło 281 prac z całego świata. Do drugiego etapu zakwalifikowano 25 wybranych projektów.

Inspiracją do powstania projektu stał się symbol Republiki Czeskiej – liść lipy. Obrys liścia został przetworzony w formy ceramicznych kształtek. Całość budynku zaprojektowano w kolorystyce inspirowanej laterytem – lokalną skałą osadową, która jest charakterystyczna dla rejonów o wilgotnym i gorącym klimacie.

Projekt powstał w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Krzysztofa Bizio. Jest kontynuowany jako praca dyplomowa.

Konkurs został zorganizowany przez Uniwersytet Technologiczny w Pradze, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej i Inspireli Awards.

źródło:
Zobacz więcej