RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Polak napadł na obywatela Meksyku. Grozi mu kara 10 lat więzienia

Świadkiem napadu był operator miejskiego monitoringu (fot. PAP/Artur Reszko)

Policjanci zatrzymali 39-latka, który napadł i okradł obywatela Meksyku. Świadkiem napadu był operator miejskiego monitoringu – poinformowała w poniedziałek śródmiejska policja.

Wyłudził ponad 70 tysięcy zł. „Udało mu się dzięki pewnej intrydze”

W ręce funkcjonariuszy wpadł 45-letni mieszkaniec Warszawy, który wyłudził ponad 70 tys. zł. – poinformowała w poniedziałek mokotowska policja. Jak...

zobacz więcej

33-letni obywatel Meksyku bawił się w jednym z warszawskich klubów. Wczesnym rankiem wracał do hotelu, kiedy ruszył za nim pewien 39-latek.

– Po przejściu kilkuset metrów obcokrajowiec wszedł do parku, gdzie został zaatakowany. 39-latek przewrócił go na ziemię, zabrał m.in. pieniądze, telefon oraz dokumenty, a następnie uderzył pięścią w twarz i uciekł – podał nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Świadkiem napadu był operator miejskiego monitoringu. Mężczyzna zauważył, w którym kierunku ucieka napastnik i powiadomił funkcjonariuszy. Wywiadowcy, znając wygląd sprawcy rozboju, ruszyli za nim w pościg. Po kilkunastu minutach został złapany. Policjanci odzyskali zrabowane przedmioty oraz skradzioną gotówkę w polskiej i obcej walucie.

39-latek usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

źródło:
Zobacz więcej