RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

BBC: PiS ma teraz reputację partii spełniającej swoje obietnice

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prawo i Sprawiedliwość, które najprawdopodobniej wygrało niedzielne wybory parlamentarne w Polsce, uzyska wzmocniony mandat do kontynuowania swojego konserwatywnego programu i ma teraz reputację partii, która spełnia dawane obietnice – ocenia w poniedziałek BBC.

„Gratuluję polskim przyjaciołom”. Orban złożył gratulacje PiS po zwycięstwie wyborczym

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości. Powiedzial o tym w...

zobacz więcej

Wygląda na to, że PiS zdobędzie najlepszy wynik w wyborach, odkąd w 1989 roku w Polsce została przywrócona demokracja – zauważa Adam Easton w komentarzu z Warszawy, opublikowanym w poniedziałek na stronie internetowej brytyjskiego nadawcy.

„PiS obiecywało kontynuowanie kontrowersyjnej reformy wymiaru sprawiedliwości, mimo sprzeciwu ze strony Komisji Europejskiej, która uważa, że (reforma) prowadzi do osłabienia niezawisłości sędziów” – wskazuje.

Komentator odnotowuje, że spór z Brukselą „nie osłabił popularności” PiS, a zamiast tego rządzące ugrupowanie „zebrało owoce swojej hojnej polityki socjalnej, na której skorzystały miliony rodzin”.

Jak dodaje, PiS „po raz pierwszy od lat zaproponowało zbilansowany budżet na przyszły rok, mimo ostrzeżeń ekonomistów, że zrujnuje finanse publiczne”.źródło:

Zobacz więcej