RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Lewandowski: Jest awans, więc plan zrealizowany

Jest awans, więc plan zrealizowany, w dodatku po dobrej grze. Brawo dla chłopaków za to, jak cierpliwie graliśmy – powiedział po zwycięstwie reprezentacji Polski nad Macedonią Północną (2:0) kapitan kadry Robert Lewandowski.

Jedziemy na Euro 2020! Polska wygrywa z Macedonią Północną 2:0

Było nudno, długimi momentami nawet bardzo słabo, ale ostatecznie udało się. Reprezentacja Polski po golach Przemysław Frankowskiego i Arkadiusza...

zobacz więcej

Dzięki wygranej reprezentacja awansowała do przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Gole strzelili rezerwowi – w 74. minucie Przemysław Frankowski i w 80. Arkadiusz Milik. Dwukrotnie asystował Lewandowski.

– Po pierwszej połowie zdawaliśmy sobie sprawę, że są sytuacje i bramka przyjdzie. Wiedzieliśmy, co mamy robić, a przeciwnikowi pozwoliliśmy tylko na strzał z dystansu. Dla nas, jako tej kadry, przełomowe będą dopiero mistrzostwa – ocenił napastnik.

– Mam nadzieję, że będziemy się rozwijali. W pozostałych meczach eliminacyjnych, na pewno będziemy chcieli zdobyć punkty i dopracować pewne szczegóły, bo lepszej okazji niż wtedy nie będzie. Jesteśmy profesjonalistami – dodał.

Frankowski przyznał, że drużyna długo męczyła się z niżej notowanym rywalem. – Macedonia dobrze grała w defensywie, ale koniec końców wygraliśmy. Ja walczę o swoje, takie wejścia, jak dziś, dają mi dużo czasu na boisku i trzeba wykorzystywać takie szansy. Cieszę się każdym powołaniem i daję z siebie maksimum – zapewnił.

– Bardzo się cieszę z tej bramki, bo uspokoiła spotkanie – przyznał Milik. – Cieszymy się, że jedziemy na mistrzostwa Europy. Jest dużo do poprawy, jeśli chodzi o styl, grę, trzeba się rozwijać i będzie coraz lepiej. Na początku wydaje mi się, że mieliśmy problemy ze względu na to, że Macedonia grała bardzo głęboko. Potem zawodnicy byli bardziej zmęczeni i gra się otworzyła. Mieliśmy dziś spokój i wsparcie. To ważne zwycięstwo, bo awans był dla nas tak jakby obowiązkiem. Są kolejne kroki przed nami i trzeba je wykonać. Musimy jeszcze popracować nad formą w klubie – dodał.

Kamil Glik wskazał, że „ten awans bardzo smakuje”. – Mimo tego, iż polski futbol ma bogatą kartę, pierwszy raz zdarzyło się, że awansowaliśmy po raz trzeci z rzędu na wielką imprezę. Na pewno było widać, że wyszła na boisko inna drużyna niż ostatnio. Drużyna, która wie, czego chce, grająca w piłkę. Mieliśmy konkretne założenia, cel. Każdy z nas wiedział, o co gramy. Oprócz wyniku na pewno widać było również styl – przekonywał.

teraz odtwarzane
El. Euro 2020. Polska – Macedonia Północna 2:0. Kamil Glik: w żadnej drużynie nie ma tak, że każdy za sobą przepada
El. Euro 2020. Polska – Macedonia Północna 2:0. Arkadiusz Milik: jest jeszcze sporo do poprawy
El. Euro 2020. Polska – Macedonia Północna 2:0. Przemysław Frankowski: długie loty? Znam siebie i wiem jak się przestawiać

źródło:

Zobacz więcej