RAPORT

Tusk kontra Tusk

Boniek: Brawa dla chłopaków

Byliśmy w trudnej sytuacji, bo drużynę po mistrzostwach świata trzeba było przebudować, znaleźć nowe czynniki motywujące. Nie było to łatwe i cały czas nie jest, ale zrobiliśmy to, co do nas należało – powiedział na antenie TVP po meczu z Macedonią Północną (2:0) prezes PZPZ Zbigniew Boniek.

Jedziemy na Euro 2020! Polska wygrywa z Macedonią Północną 2:0

Było nudno, długimi momentami nawet bardzo słabo, ale ostatecznie udało się. Reprezentacja Polski po golach Przemysław Frankowskiego i Arkadiusza...

zobacz więcej

Dzięki zwycięstwu reprezentacja zagra w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Gole strzelili rezerwowi – w 74. minucie Przemysław Frankowski i w 80. Arkadiusz Milik. Dwukrotnie asystował Robert Lewandowski.

– Cieszę się strasznie, bo od czasu kiedy mam wpływ na reprezentację narodową, wybieram trenera i tak dalej, to na tym stadionie (Narodowym w Warszawie – przyp. red.) rozegraliśmy 14 meczów – 13 wygraliśmy i jeden remis. Trzeci raz z rzędu jedziemy na dużą imprezę. Brawa dla chłopaków, ten awans ich zbuduje, pozwoli im bardziej uwierzyć w siebie – ocenił.

Boniek wskazał, że drużyna narodowa ma duży potencjał. – Z ławki rezerwowych weszli Przemysław Frankowski oraz Arkadiusz Milik i to oni zdecydowali o naszym zwycięstwie. Choć bramka długo nie padała, to jednak widzieliśmy, że ta reprezentacja bardzo chce – dodał.

– Ta drużyna pokazała, że jest zespołem. Jeden walczył za drugiego. Wszyscy dobrze grali, pewnie w obronie, fajnie to wyglądało. Poza tym muszę powiedzieć, że kibice stworzyli fantastyczną atmosferę. Fajnie będzie jechać na kolejne mecze eliminacji i już się nie martwić o wynik. Jestem szalenie usatysfakcjonowany – podkreślił prezes PZPN.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej