RAPORT

Tusk kontra Tusk

Czarzasty: To jest wielki sukces, wróciliśmy do Sejmu

KW SLD zdobyła 11,9 proc. – wynika z sondażu exit poll (fot. PAP/Rafał Guz)
KW SLD zdobyła 11,9 proc. – wynika z sondażu exit poll (fot. PAP/Rafał Guz)

To jest wielki sukces, wróciliśmy do Sejmu; przez cztery lata będziemy przygotowywali się do najlepszego rządzenia – powiedział po ogłoszeniu wyników badania exit poll przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 43,6 proc. wyborców – wynika z sondażu exit poll...

zobacz więcej

Podczas wieczoru stojąc obok lidera Wiosny Roberta Biedronia i lidera Lewicy Razem Adriana Zandberga, Czarzasty powiedział: „Ty nie miałeś nic, on nie miał nic, ja nie miałem nic; razem wróciliśmy do Sejmu”.

– Obiecaliśmy swoim partiom, obiecaliśmy lewicy, że wrócimy do Sejmu. To jest wielki sukces. Będziemy mogli przedstawiać swój program. Będziemy mogli bronić konstytucji, którą Polsce dała polska lewica. Będziemy mogli mówić o Europie i Unii Europejskiej, do której polska lewica Polskę wprowadziła. Bądźcie z tego dumni – mówił.

– Przez cztery lata będziemy przygotowywali najlepsze programy. Będziemy się przygotowywali do najlepszego rządzenia. Chyba, że Ipsos się pomylił i będziemy rządzili – dodał szef SLD.

Według badania Ipsos PiS zwyciężyło z poparciem 43,6 proc.; kolejne miejsca zajęły KO – 27,4 proc.; KW SLD – 11,9 proc.; PSL – 9,6 proc.; Konfederacja – 6,4 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej