RAPORT

Wojna na Ukrainie

Schetyna: To były trudne cztery lata, to nie była równa walka

To były trudne cztery lata, to nie była równa walka, nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce, że przeciwnik stosuje uczciwe metody – powiedział Grzegorz Schetyna po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów parlamentarnych.

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 43,6 proc. wyborców – wynika z sondażu exit poll...

zobacz więcej

Według sondażu Ipsos: PiS zdobyło w wyborach parlamentarnych 43,6 proc.; KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc. PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc. Przekłada się to na 239 mandatów w Sejmie dla PiS, dla KO - 130, SLD - 43, PSL 34 i Konfederacji - 13.

– Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy byli przy urnach wyborczych, którzy głosowali na partie opozycyjne, a szczególnie tym, którzy wybrali Koalicję Obywatelską – powiedział Schetyna.

Jak mówił, „to była wielka praca, to była trudna kampania, to były trudne cztery lata, to nie była równa walka”. – Tu nie było zasad, nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce, że przeciwnik stosuje uczciwe metody – dodał.

– Ale chcę powiedzieć, że dalej powtarzamy i będziemy powtarzać, będziemy pracować nad integracją opozycji, nad tym, żeby dobrze współpracować w przyszłym Sejmie i Senacie, bo Senat jeszcze - te wyniki są ciągle przed nami i tam wierzymy w zwycięstwo – dodał Schetyna.

– Wierząc w zwycięstwo w Senacie, chcę powiedzieć, że to jest jedyna droga - dalsza współpraca i integracja partii opozycyjnych – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej