RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Incydent w stołecznej komisji. Godło spadło na wyborcę.

Do zdarzenia doszło w komisji obwodowej nr 283 w Warszawie (fot. PAP/Marcin Onufryjuk)

W jednej z komisji wyborczych na warszawskiej Woli na mężczyznę, który przyszedł zagłosować, spadło godło, uderzając go w głowę. – Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia – powiedział dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie Przemysław Niewiadomski.

PKW: Wybory rozpoczęły się bez przeszkód, ale nie obyło się bez incydentów

Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7:00 bez przeszkód. Nie było przypadku, by w którymkolwiek z lokali wyborczych, a mamy ich dokładnie 27 tys. 415,...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w komisji obwodowej nr 283 w Warszawie, znajdującej się w Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 przy ul. Zawiszy 13.

Jak potwierdził dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie, ze ściany spadło godło, które uderzyło w głowę jednego z wyborców.

– Czekam na dokładniejsze informacje w tej sprawie – dodał.

Poinformował, że głosujący mężczyzna został na miejscu opatrzony, ale nie odniósł większych urazów. – Wyborca nie życzył sobie, żeby wzywać karetkę – wyjaśnił Niewiadomski.

Wybory do Sejmu i Senatu trwają od godz. 7 do 21 w niedzielę, 13 października 2019 r. Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia głosowania.

źródło:

Zobacz więcej