Belgia: Rekordowe zainteresowanie wyborami. O jedną trzecią więcej chętnych niż 4 lata temu

Rekordowa liczba Polaków zarejestrowała się do głosowania w Belgii (fot. arch PAP / Leszek Szymański)

Rekordowa liczba Polaków zarejestrowała się do głosowania w Belgii. Chęć udziału w wyborach do Sejmu i Senatu zadeklarowała o ponad jedna trzecia więcej w porównaniu z sytuacją sprzed czterech lat. Więcej jest też komisji wyborczych.

Dwa razy X. Sprawdź, jak głosować w nadchodzących wyborach [PORADNIK]

W niedzielę w lokalu wyborczym otrzymamy dwie jednostronicowe karty do głosowania – jedną w wyborach do Sejmu, drugą – do Senatu. Aby oddać ważny...

zobacz więcej

W tym roku zarejestrowała się ponad 12 tysięcy 300 osób, to o 4 tysiące więcej niż w poprzednich wyborach. – Już wybory do PE to było znacznie więcej głosujących niż w poprzednich wyborów i podobnie jest i teraz – powiedział Polskiemu Radiu konsul Jacek Grabowski.

Podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego były tylko trzy punkty wyborcze w Belgii, a ponieważ wtedy ustawiały się długie kolejki do głosowania, tym razem będzie 7 komisji wyborczych. – Cztery są w Brukseli i po jednej w Antwerpii, Gandawie i Leuven – powiedział polski konsul.

Dodał, że punkty do głosowania w Gandawie i w Leuven powstały po raz pierwszy i że to ułatwienie dla mieszkańców zachodniej Belgii i wschodniej części Flandrii.

źródło:
Zobacz więcej