Tajfun w Tokio. Są zabici, wielu rannych i zaginionych [WIDEO]

Wkrótce po tajfunie doszło w Tokio do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,7 (fot. PAP/EPA/JIJI PRESS)

Dwie osoby zginęły, dziewięć uznano za zaginione, a co najmniej 80 zostało rannych z powodu tajfunu „Hagibis”, który sparaliżował Tokio – podała agencja Kyodo. 270 tys. domów jest pozbawionych prądu. W ocenie Japońskiej Agencji Meteorologicznej „Hagibis” to najsilniejszy tajfun od 1958 r.

Tajfun Hagibis nad Japonią. Są już pierwsze zniszczenia

Ponad milionowi mieszkańców Japonii zalecono ewakuację w związku z nadejściem w sobotę wieczorem czasu lokalnego potężnego tajfunu, który ma...

zobacz więcej

„Hagibis” uderzył w sobotę wieczorem czasu lokalnego, w największą japońską wyspę Honsiu. Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej żywiołowi towarzyszyły najbardziej intensywne opady deszczu i najsilniejszy wiatr od ponad sześćdziesięciu lat (w porywach dochodził do 216 kilometrów na godzinę).

Eksperci ostrzegli, że po przejściu tajfunu mogą się pojawić powodzie lub lawiny błotne, ponieważ w wielu prefekturach otaczających stolicę zaczęto awaryjnie wypuszczać wodę z zapór. Blisko 1,5 mln tokijczyków mieszka na terenach znajdujących się poniżej poziomu morza.

Wkrótce po tajfunie doszło w Tokio do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,7.

Jak na razie wiadomo, że w wyniku kataklizmów zginęły dwie osoby, a co najmniej 80 zostało rannych.

„W pobliżu Tokio zginął mężczyzna, gdy wiatr wywrócił jego samochód, druga osoba również zginęła w samochodzie, który ulewne deszcze i wiatr zmyły z drogi” – podała publiczna telewizja NHK.

źródło:
Zobacz więcej