RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Katolickie Noble” rozdane

Naczelna Redakcja Katolicka Polskiego Radia otrzymała nagrodę medialną Totus Tuus im. biskupa Jana Chrapka. Nagroda honoruje osoby i instytucje, których działalność przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. Przyznaje ją Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Nagrody Totus Tuus 2018, czyli „katolickie noble” rozdane

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono tegoroczne nagrody Totus Tuus. Statuetki otrzymują twórcy pielęgnujący i promujący wartości...

zobacz więcej

W imieniu redakcji nagrodę odebrał jej red. naczelny ks. Andrzej Majewski oraz red. Małgorzata Bartas-Witan. – Jeżeli udało się nam tak mówić do naszych słuchaczy, żeby ich łączyć, żeby tworzyć płaszczyznę spotkania, żeby kościół jawił się jako wspólny dom dla wszystkich ludzi, jeżeli to się udało i jeżeli to zauważyła kapituła to bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy – powiedział ksiądz Andrzej Majewski.

Małgorzata Bartas-Witan zaznaczyła, że radia nie byłoby bez słuchaczy. – Chcieliśmy przede wszystkim podziękować naszym słuchaczom i tym stałym, i tym okazjonalnym. Bez państwa nie byłoby radia, nie byłoby nas i nie byłoby tego dobra, którym możemy się dzielić, bardzo cieszymy się, że możemy państwu służyć naszą pracą – zaznaczyła redaktor.

Nagroda Totus Tuus, nazywana „katolickim Noblem”, honorują osoby i instytucje, których działalność przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. W pięciu kategoriach przyznaje ją Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Nagrodę w kategorii osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej otrzymał Piotr Pałka, śpiewak w chórze Polskiego Radia, założyciel i dyrygent chóru Voce Angeli, a w 1999 roku dyrygent Chóru Papieskiego. Nagrodę w kategorii - promocja godności człowieka - otrzymało Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” w Lublinie.

W kategorii - propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II - wyróżnione zostało Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”. Przyznano także nagrodę specjalną za rok 2019, która powędrowała do księdza profesora Michała Hellera.

Wyróżnienie Totus Tuus ustanowiono z inicjatywy biskupa Jana Chrapka (zm. w 2001 r.). Statuetki wyobrażające anioły, dłuta krakowskiego artysty Wincentego Kućmy, po raz pierwszy Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia przyznała właśnie w 2001 roku.

źródło:
Zobacz więcej